Світогляд.info

На головну
2018-02-03 2018-02-03 13:02:17

Чиказький стартап хоче поставити біодруг сердець на потік

 


Чиказький стартап хоче поставити біодруг сердець на потік

Через кілька місяців в Чикаго відкриється лабораторія, яка може перевернути історію трансплантології. Її співробітники мають намір зробити неймовірне — надрукувати серце, що працює, з клітин пацієнта. Про амбітний проект розповідає Fast Company.

Більшість людей, яким трансплантують серце, після операції живуть не більше десяти років. Їхнє життя піддається величезним ризикам: імунна система може відторгнути орган, а препарати, що стримують її активність, послаблюють захист організму від багатьох захворювань, наприклад, раку. Ще одна проблема — невелика кількість донорських сердець, доступних для трансплантації.

Стартап Biolife4D має намір подолати ці труднощі за допомогою єдиної технології — біологічного 3D-друку на основі власних клітин пацієнта. Якщо друк буде поставлено на потік, дефіцит донорських органів зникне. А серце, що є генетичною копією серця пацієнта, не викличе реакції імунної системи. У нього буде більше шансів прижитися, і хворому не доведеться приймати імунодепресанти.

Щоб створити повністю життєздатне серце, необхідно буде пройти кілька етапів. Спочатку серце пацієнта просканують за допомогою МРТ, щоб отримати його точне цифрове зображення. Потім витягнуті із зразків клітини крові перетворять на стовбурові і виростять з них кардіоміоцити. Отримані клітини серця змішають з поживними речовинами і гідрогелем для створення біочорнила, які можна буде використовувати в спеціалізованому 3D-принтері.

За матеріалами hightech.fm