Світогляд.info

На головну
2018-02-04 2018-02-04 09:57:03

Вчені відкрили новий спосіб зупинки світла

 


Вчені відкрили новий спосіб зупинки світла

Світло, яке рухається у вакуумі зі швидкістю 300 000 км/с, можна уповільнити і навіть зупинити, піймавши в кристал або ультрахолодну хмару атомів. У новому дослідженні Ізраїльського технологічного інституту вчені теоретично продемонстрували новий спосіб зупинки світла в «особливих точках», в яких два стани світла з’єднуються в хвилеводи з певним типом симетрії.

На відміну від більшості інших методів зупинки світла, цей можна налаштувати на роботу з широким спектром частот і діапазонів, що є важливою перевагою для практичного застосування сповільненого світла.

За словами вчених, особливі точки можна створювати в хвилеводах безпосередньо, змінюючи параметри так, щоб два стани світла з’єдналися в один. Хоча світло зупиняється в цих особливих точках, в більшості систем більша частина його при цьому втрачається. Дослідники показали, що ця проблема може бути вирішена за допомогою хвилеводів з симетрією парності-часу, оскільки ця симетрія забезпечує рівновагу прибутку і збитку. В результаті, коли світло наближається до особливої ​​точки, його інтенсивність залишається постійною.

Для того щоб запустити рух світла назад і підняти його швидкість до звичайної, ці параметри прибутку і збитку треба повернути. Найважливішою властивістю нового методу є те, що особливі точки можна пристосувати для роботи з будь-якою частотою світла, також налаштувавши ці параметри.

Вчені вважають, що цей метод може застосовуватися для інших типів хвиль, крім світла, наприклад, звукових. Вони мають намір досліджувати ці можливості в майбутньому, повідомляє Phys.org.

За матеріалами hightech.fm