Світогляд.info

На головну
2018-02-05 2018-02-05 16:23:45

У ХАРКІВСЬКІЙ ПОЛІТЕХНІЦІ ВІДКРИЛИ УКРАЇНСЬКО-ТУРЕЦЬКИЙ ЦЕНТР НАУКОВО-ТЕХНІЧНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ, ДЕ ВИВЧАТИМУТЬ МАШИНОБУДУВАННЯ, ЕЛЕКТРОНІКУ, КОСМОС ТА АВІАЦІЮ
 

Прес-служба НТУ "ХПІ"
Автор фото -Прес-служба НТУ «ХПІ»

 

З 1 лютого на базі Харківської політехніки розпочав роботу Українсько-турецький координаційний центр науково-технічних досліджень. Договір про співпрацю між вишами країн-засновниць підписали ректор Харківського політеху Євген Сокол та ректор Стамбульського технічного університету Мехмет Караджа.

Співпраця передбачає комерціалізацію розробок дослідників, а також вивчення новацій у галузі електороніки, машинобудування, космосу та авіації. Координувати роботу вчених буде новостворений Українсько-турецький центр.

“Відкриття центру – лише початок співпраці у науковій і технологічній сферах. Капітал, який наразі інвестується у наукові розробки, не має національності. Ми розуміємо, що в Україні є дуже хороший науковий потенціал. Зараз настав час зробити комерціалізацію цих наукових проектів” – зазначив Мехмет Караджа.

Зокрема, вчені університетів спільно розроблятимуть наукові проекти, пов’язані з технологіями двигунів Power-Pack і матеріалознавством. Крім того, турецькі партнери зобов’язалися організувати сертифіковані програми за напрямом дизельних енергоблоків. У розробці та реалізації цієї програми візьмуть участь викладачі ХПІ.