Світогляд.info

На головну
2018-02-08 2018-02-08 02:32:29

Боротьба з піратством: в Україні створили Раду з інтелектуальної власності

 


Боротьба з піратством: в Україні створили Раду з інтелектуальної власності

В Україні створено Раду з питань інтелектуальної власності, яка здійснюватиме координацію процесів щодо функціонування та розвитку системи правової охорони інтелектуальної власності в країні. Про це повідомили в прес-службі Кабміну, передає“Сегодня”.

Планується, що Рада буде діяти як тимчасовий дорадчий орган при Кабінеті міністрів, його очолить перший віце-прем’єр-міністр – міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів.

“Створення Ради є черговим важливим кроком у розвитку системи інтелектуальної власності в Україні, що є важливим пріоритетом роботи уряду. Це також відповідає зобов’язанням України в рамках міжнародних угод, які є частиною світової системи охорони прав інтелектуальної власності”, – зазначив Кубів.

Відповідно до положень про діяльність Ради, її основними завданнями є:

  • координація взаємодії органів виконавчої влади у сфері інтелектуальної власності;
  • визначення шляхів і механізмів вирішення проблемних питань, що виникають при формуванні та реалізації державної політики в сфері інтелектуальної власності;
  • розробка пропозицій в сфері інтелектуальної власності, зокрема, щодо розвитку цієї сфери;
  • забезпечення інтеграції України в міжнародний і європейський інтелектуальний простір з урахуванням національних інтересів;
  • розвиток і реформування державної системи правової охорони інтелектуальної власності тощо.

В уряді сподіваються, що даний орган стане надійним майданчиком для формування і координації політики в сфері захисту інтелектуальної власності з урахуванням експертної думки представників органів державної влади, бізнесу та громадського сектору.

До складу Ради увійдуть 30 осіб, серед яких будуть керівники центральних органів виконавчої влади, силових структур, представники законодавчої та судової влади, а також керівники підприємств і громадських організацій.

За матеріалами Сьогодні