Світогляд.info

На головну
2018-02-09 2018-02-09 07:04:23

Новий ДНК-тест перевіряє новонародженого на 193 захворювання

 


Новий ДНК-тест перевіряє новонародженого на 193 захворювання

Тест від компанії Sema4 дозволяє перевірити новонародженого на 193 генетичні захворювання. Це дозволить впоратися з багатьма вродженими хворобами на ранніх стадіях, пише New Atlas.

В даний час новонароджені в США скануються на 34 генетичні захворювання. Новий тест Sema4 Natalis дозволить виявити 193 хвороби і вчасно вжити необхідних заходів. Для цього треба взяти зразок ДНК у немовляти за допомогою мазка з внутрішньої поверхні щоки і відправити його поштою в Sema4.

«Зазвичай сім’ї зненацька дізнаються про вроджені вади, і лікувати їх стає пізно, коли з’являються перші симптоми, – каже глава Sema4 Ерік Шадт. – Завдяки досягненням в медицині і науці, ми тепер можемо перевіряти дітей на більш широке коло генетичних захворювань. Іноді перебіг хвороби можна змінити шляхом простих вітамінів, якщо це робити на дуже ранній стадії».

Тест також дозволяє сканувати 10 генів на наявність побічних ефектів при прийомі 38 найбільш популярних ліків, що виписуються лікарями. Критики, втім, стверджують, що тести лише виявляють наявність схильності до хвороби, яка може і не розвинутися. В результаті, це веде до непотрібних тестів, купівлі ліків і підвищеної нервозності батьків, що може негативно позначитися на психіці дитини. Тим часом, Sema4 пропонує безкоштовну консультацію генетика, яка входить в тест, вартістю $650. На думку компанії, це дозволить скерувати батьків у потрібному напрямку.

Незважаючи на те, що ринок ДНК-тестування новонароджених стрімко розвивається, воно все ще має офіційно проходити через лікарів, щоб батьки не залишалися один на один з результатами. Кожне замовлення, розміщене в Sema4, проходить ревізію з боку лікаря, щоб відповідати законодавству США.

За матеріалами hightech.fm