Світогляд.info

На головну
2018-02-10 2018-02-10 09:38:23

Стартап пропонує продавати доступ до геному за криптовалюту

 


Стартап пропонує продавати доступ до геному за криптовалюту

Будь-яка людина зможе отримувати криптовалюту в обмін на доступ фармацевтичних компаній до даних про свій геном. Стартап Nebula Genomics, заснований провідним генетиком з Гарварда Джорджем Черчем, пропонує розшифровку генома за $1 тис., захист результатів секвенування через блокчейн і можливість заробляти віртуальну валюту за надання доступу третім особам до розшифрованих генетичних даних, пише MIT Technology Review.

Стартап Nebula Genomics – дітище гарвардських випускників і професора Джорджа Черча. Компанія хоче монетизувати персональну генетичну інформацію, дозволивши людям продавати доступ до неї за криптовалюту. Сьогодні, коли ви платите за тестування ДНК через 23andMe, Helix або Ancestry.com, компанія, яка проводить тестування, володіє вашими генетичними даними та може розпоряджатися ними як завгодно. Nebula Genomics хоче повернути право володіння розшифровкою генома його «носіям».

Черч і його колеги кажуть, що фармацевтичним і біотехнологічним компаніям потрібні дані про геном для розробки нових ліків. Зазвичай вони купують ці дані у академічних установ або компаній з аналізу генетичних даних, таких як 23andMe, часто за мільйони доларів.

Nebula Genomics хоче ліквідувати посередників, щоб люди могли продавати свої генетичні дані фармацевтичним компаніям безпосередньо. Покупці фактично не зможуть завантажити дані і отримати їх в безстрокове користування. Замість цього вони матимуть тільки тимчасовий доступ. Власники даних залишаться анонімними, в той час як покупці повинні бути повністю прозорими. Геномні дані і записи транзакцій будуть захищені блокчейном – тією ж технологією, яка використовується для криптовалют, наприклад біткойна.

За матеріалами hightech.fm