Світогляд.info

На головну
2018-02-11 2018-02-11 08:18:18

Експерти зберігають оптимістичний прогноз для економіки США, незважаючи на падіння ринків (опитування)

 


Експерти зберігають оптимістичний прогноз для економіки США, незважаючи на падіння ринків (опитування)

Провідні експерти Волл-стріт зберігають в цілому оптимістичний прогноз для американської економіки і розраховують, що впевнене зростання макроекономічних показників дозволить Федеральній резервній системі (ФРС) підвищити процентні ставки три або чотири рази в 2018 році.

Економісти, опитані The Wall Street Journal на початку лютого, не вважають падіння ринків фактором, який зупинить економічне зростання в США.

Однак майже 60% учасників опитування вважають акції США переоціненими.

Їх середній прогноз на 2018 рік – зростання ВВП на 2,8% після підвищення на 2,5% в перерахунку на річні темпи в IV кварталі минулого року. Важливим джерелом підтримки стане податкова реформа, вважають респонденти.

Безробіття в США до середини року, ймовірно, опуститься нижче 4% з 4,1% у січні, прогнозують економісти.

Першого підвищення ставки ФРС в цьому році вони очікують на наступному засіданні – 20-21 березня. Наступний підйом можливий за підсумками засідання 12-13 червня.

У грудні Федрезерв збільшив базову процентну ставку до діапазону 1,25-1,50%. Економісти очікують, що середнє значення ставки ФРС на кінець 2018 року зросте до 2,21%, що лише трохи вище прогнозів керівників центробанку.

У листопаді учасники ринку припускали, що ставка ФРС завершить 2018 рік на більш низькій позначці – 2,07%.

“ФРС на межі між трьома і чотирма підвищеннями ставки в цьому році”, – вважає головний економіст Nationwide Insurance Девід Берсон.

В теорії зростання економіки і низьке безробіття повинні стимулювати інфляцію в США, яка вже близько п’яти років залишається нижче таргетованих ФРС 2%. А посилення інфляції може змусити Федрезерв швидше підвищувати процентні ставки, вважають респонденти WSJ.

За матеріалами Інтерфакс-Україна