Світогляд.info

На головну
2018-02-12 2018-02-12 06:19:22

Розроблено 4D-окуляри, які передають ефект об’єкта, що наближається

 


Розроблено 4D-окуляри, які передають ефект об'єкта, що наближається

Вчені з Каліфорнійського університету розробили те, що самі назвали «4D-окулярами». Розробники заявляють, що їхній пристрій дозволить фільмам буквально доторкнутися до глядача під час перегляду, повідомляється на Science Daily.

Окуляри починають «торкатися» людини, щоб збільшити ефект від перегляду відео. Вчені кажуть, що це створює додаткові відчуття, наприклад, коли на екрані з’являється об’єкт, що насувається на глядача.

Створення окулярів — результат роботи нейробіологів, що займаються вивченням областей мозку, що відповідають за погляд і реакцію на дотики. Робота цієї 4D-технології — свого роду обман цих областей. Окуляри тільки створюють відчуття дотику. Їх головна мета — допомогти дослідникам вивчити механізми роботи областей мозку.

Але вони вже зараз визнають, що більш популярними і практично застосовними такі окуляри можуть стати в індустрії візуальних розваг — у комп’ютерних іграх, фільмах, VR-контенті. Пристрій може забезпечити стимуляцію відразу декількох органів чуттів, і творці вважають, що це важливий крок для віртуальних розваг.

Ефект того, що об’єкт насувається на обличчя людини, створюють невеликі генератори повітряних потоків, вбудовані в окуляри. Але складність для вчених полягала в тому, щоб зрозуміти, в який саме момент їх запускати. Мозок складно обдурити, і при активації повітряного струменя в той самий момент, в який з’являється об’єкт, потрібного відчуття не з’являється. Вчені довго вивчали, при якій затримці між появою об’єкта на екрані і виникненням повітряних потоків створюється найбільш реалістичний ефект присутності. Виявилося, що ідеальний ефект знаходиться у проміжку 800 і 1000 мс. Ці дані підтвердилися при тестах піддослідних з фМРТ.

За матеріалами hightech.fm