Світогляд.info

На головну
2018-06-05 2018-06-05 15:52:44

ДБР розслідуватиме факти неналежного поводження в діяльності правоохоронних органів

Державне бюро розслідувань

Розслідування фактів порушення прав людини під час роботи правоохоронних органів визначено одним із пріоритетних напрямів для Державного бюро розслідувань. На цьому наголосив Директор Бюро Роман Труба під час спілкування з європейськими партнерами у Страсбурзі.

Протягом 28-30 травня керівництво Державного бюро розслідувань Роман Труба, Ольга Варченко та Олександр Буряк у рамках робочого візиту зустрілися з колегами з Ради Європи, Європейського суду з прав людини, Групи Держав проти корупції, Комітету з питань запобігання катування чи нелюдському або такому, що принижують гідність, поводженню чи покаранню. Обговорювалися механізми розслідування фактів неналежного поводження в діяльності правоохоронних органів в Україні, вимоги щодо розслідування відповідних скарг, система Європейської конвенції з прав людини тощо.

У рамках візиту домовлено про співпрацю з Радою Європи у сфері протидії корупції та у галузі захисту прав людини в Україні.

Цьому питанню Рада Європи приділяє особливу увагу. 4 червня ДБР та РЄ провели круглий стіл з презентацією аналітичного звіту європейських партнерів «Неналежне поводження в діяльності Національної поліції України: прояви, поширеність, причини».

Роман Труба повідомив, що за останній рік Європейський суд з прав людини виніс 74 рішення щодо порушення Україною статті 3 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод у зв’язку із не проведенням ефективного розслідування жорстокого поводження/катування.

Змінити ситуацію, на думку Директора, має широка інформаційна кампанія в регіонах як для потенційних заявників, так і для працівників правоохоронних органів; розроблення методології розслідування цього виду злочинів; розслідування злочинів жорсткого поводження/катування, по яких є рішення Європейського суду з прав людини.

«Якщо людина звертається до ЄСПЛ, щоб знайти справедливість, це означає, що ми тут, усі разом, не спрацювали, не захистили, не змінили підходи. Ми маємо забезпечити дотримання прав людини. Якщо їх порушено, правоохоронні органи повинні розслідувати такі випадки, а суди – виносити відповідні рішення. Лише у синергії цих двох систем людина відчує, що тут, у своїй країні, вона захищена», – зазначив Роман Труба під час виступу.