Світогляд.info

На головну
2018-06-07 2018-06-07 08:18:32

Мінфін запрошує до публічного обговорення Плану дій з реформування ДФС у податковому напрямку

Міністерство фінансів публікує напрацьований проект Плану дій з реформування Державної фіскальної служби (ДФС) у податковому напрямку. План дій складений на основі рекомендацій міжнародних партнерів, результатів діагностики міжнародної консалтингової компанії та незалежної оцінки процесу адміністрування податків TADAT (the Tax Administration Diagnostic Assessment Tool).

Міністерство фінансів вбачає реформу Державної фіскальної служби ключовою антикорупційною ініціативою, необхідну для поліпшення бізнес-клімату та економічного розвитку України.

На думку бізнес-спільноти, за даними дослідження Американської торгівельної палати (ACC), податкові та митні органи на другому місці серед найбільш корумпованих органів після судів. 54% вважають, що податкові та митниці є найбільш корумпованими державними органами (71% респондентів вважають, що такими є суди).

Протягом двох років Мінфін впроваджував антикорупційні ініціативи в рамках реформи ДФС. Серед них автоматичний реєстр відшкодування ПДВ визнаний одним з найуспішніших антикорупційних кроків. Однак комплексна реформа ДФС ще не відбулася, і для її втілення потрібна структурна зміна ДФС – зміна принципів її роботи та зміна людей.

Найближчим часом повідомимо про місце і час зустрічі для обговорення Плану дій з експертами та журналістами. Також плануємо публічну презентацію проекту для усіх охочих.

Ознайомитись з короткою презентацією та текстом Плану дій з реформування ДФС у податковому напрямку можна на сайті Мінфіну.