Світогляд.info

На головну
2018-06-08 2018-06-08 07:26:18

Світові ціни на продовольство в травні досягли максимуму з жовтня 2017 року – ФАО

 


Світові ціни на продовольство в травні досягли максимуму з жовтня 2017 року - ФАО

Індекс світових цін на продовольство ФАО (продовольча і сільськогосподарська організація ООН) в травні в порівнянні з квітнем зросли на 1,2% (на 2,2 пункту) і досягли 176,2 пункту, це найвище значення з жовтня 2017 року, повідомляється в прес-релізі ФАО.

“Зростання в травні стало відображенням різкого збільшення котирувань молочної продукції, хоча котирування зернових також зростали, але повільніше. На ринках же олій і цукру продовжилося падіння цін, а ціни на м’ясо змінилися мало”, – йдеться в повідомленні.

Індекс цін на зернові в травні склав 172,9 пункту, що на 4,1 пункту (на 2,4%) вище квітневого значення. Зростання йде з початку року, і в травні індекс майже на 17% перевищував його значення у травні минулого року. Він став максимальним з січня 2015 року. Зростання світових цін на пшеницю викликане занепокоєнням в зв’язку з врожаями в ряді провідних країн-експортерів. Світові ціни на найважливіші фуражні зернові також зросли, головним чином, у зв’язку з погіршенням видів на урожай в Аргентині і Бразилії.

Індекс цін на олії в травні склав 150,6 пункту, що на 4 пункти (на 2,6%) нижче, ніж у квітні. Зниження триває четвертий місяць поспіль, індекс досяг мінімального за останні 27 місяців рівня. Зниження пов’язане головно з падінням котирувань пальмової, соєвої та соняшникової олій. Водночас ціни на рапсову олію повернулися до зростання після того, як у квітні досягли мінімуму за останні кілька місяців.

Індекс цін на молочну продукцію склав 215,2 пункту, що на 11 пунктів (на 5,5%) вище квітневого показника. Зростання триває четвертий місяць поспіль. Він на 11,5% вищий від показника травня 2017 року. Травневий приріст зумовлений передусім значним зростанням цін на сир, знежирене сухе молоко і масло. Водночас котирування цільного сухого молока практично не змінилися. Дефіцит пропозиції в головній країні-експортері молочної продукції – Новій Зеландії значно впливає на підвищення напруженості на ринку в останні місяці, пояснюється в повідомленні.

Індекс цін на м’ясо склав 169,6 пункту. Це трохи нижче квітневого рівня. Деяке зниження індексу в травні було зумовлено невеликим падінням цін на свинину і баранину. При цьому ціни на м’ясо птиці дещо зросли. Світові ціни на свинину і баранину знизилися в зв’язку зі скороченням імпорту Китаєм і зміцненням долара. Ціни на яловичину зберігають стабільність в умовах загалом збалансованого ринку.

Індекс цін на цукор склав 175,3 пункту, що на 0,5% нижче рівня квітня. Падіння триває шостий місяць поспіль. Воно зумовлено, головним чином, прогнозами великого врожаю цукрової тростини в Бразилії, яка є найбільшим у світі виробником і експортером цукру.

Індекс продовольчих цін ФАО – це середньозважений показник, що відстежує динаміку міжнародних цін на п’ять основних продовольчих товарних груп.

За матеріалами Інтерфакс-Україна