Світогляд.info

На головну
2018-06-09 2018-06-09 11:04:25

У Києві юні програмісти вразили фахівців робототехніки

 

Подробности-ТВ 284

У Києві вперше пройшла олімпіада з робототехніки серед дітей. Майже півтисячі юних програмістів намагалися створити власного робота. У цьому їм допомагали провідні фахівці з ІТ-компаній. Іванна Ілліна бачила, як усе було.

У свої 12 він знає не лише шкільні предмети, а й мову програмування комп’ютерних систем. На олімпіаду з робототехніки Володимира привели батьки. Тож нині хлопець разом із напарниками по команді намагається створити власного робота.

«У нас миссия; мы знаем что мы отправились на какую-то планету и нам нужно вырастит какие-то растения. Эти растения будут жить на ферме, при этом, вырабатывая все нужные нам препараты, для того, чтобы мы выживали на представимой планете. По-настоящему, это дело очень непростое», – міркує Володимир, учасник олімпіади.

Разом із ним за перемогу в олімпіаді змагаються ще півтисячі дітей. У кожного – завдання залежно від вікової категорії.

«Є три категорії: «місія кеплер», «робототехніка старт», і програмування. Вони використовують знання з електрики, схемотехніки і з програмування, звичайно ж. В принципі, можна сказати, що те, що роблять діти – це приблизно перший курс інженерного університету, наприклад КПІ», – говорить Роман Божок, організатор олімпіади.

Оцінювати юних програмістів зібралися провідні фахівці, які працюють в IT-компаніях. Вони кажуть, для виконання цих завдань важливий не вік, а – бажання учасників.

«Легко в том случае, если этого хочет ребенок, а не родители. В принципе, больше ничего не надо, просто желание ребенка, желание человека что-то сотворить. Но если его нет, а ему говорят: я хочу, чтобы ты это сделала – так в большинстве случаев ничего не получится! Чем больше уникальности, чем больше практичности у самой идеи и ее реализации, тем соответственно выше оценка», – стверджує Євгеній Рудий, розробник ІТ-проектів.

Організатори визнають, обрати переможців серед такої кількості талановитих дітей буде непросто. Втім, найсильніших чекають цінні призи, серед яких техніка і грант на навчання в одній із ІТ-шкіл.