Світогляд.info

На головну
2018-06-11 2018-06-11 08:10:35

Оформлення ДТП по-новому: як водіям захистити свої права

 


Оформлення ДТП по-новому: як водіям захистити свої права

В Україні без зайвого шуму змінилися правила оформлення ДТП і терміни зберігання фото- і відеодоказів у базах МВС. Йдеться про зміни до «Інструкції», якою керуються патрульні при складанні протоколів про адмінпорушення.

За словами експертів, зміни підсилюють правову захищеність водіїв. Але користуватися цими механізмами потрібно з розумом. Autonews.ua розповідають, як тепер водіям поводитися з поліцією.

“На місці ДТП на вимогу учасників ДТП вони можуть зробити фотографію схеми ДТП”, – говорить пункт 3 розділу VIII. Якщо такої технічної можливості у водіїв немає, отримати копію схеми ДТП і фото з місця аварії вони можуть, написавши заяву в поліцію.

Інша зміна – якщо водій, який скоїв адмінпорушення, відмовляється підписувати протокол і в ньому робиться запис про це, поліцейським більше не потрібно шукати двох свідків, щоб засвідчили цей факт своїми підписами.

На перший погляд здається, що відсутність свідків грає проти водія, адже він в такому випадку залишається один на один з можливими маніпуляціями з боку поліцейського.

І третє, про що потрібно знати всім водіям – якщо у справі про порушення правил дорожнього руху є докази у вигляді фото-, відеозйомки, то їх в електронному вигляді будуть зберігати протягом місяця (було – три місяці). Якщо протокол був оскаржений, то протягом усього терміну оскарження. При цьому додано важливе застереження: «за наявності технічної можливості». Тобто, ця вимога не є суворою.

За матеріалами autonews.ua