Світогляд.info

На головну
2018-06-11 2018-06-11 08:13:25

НКЦПФР розробляє новий закон про інвестфонди і розраховує домогтися визнання документа в ЄС

 


НКЦПФР розробляє новий закон про інвестфонди і розраховує домогтися визнання документа в ЄС

Нацкомісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) приступила до розробки нового законодавства про інвестиційні фонди та розраховує домогтися визнання документа еквівалентним європейському, повідомив член НКЦПФР Максим Лібанов.

“У найближчі три-чотири місяці ми маємо намір сформувати первинний проект закону з тим, щоб протягом осені провести всі консультації з експертами Міжнародного валютного фонду (МВФ) і Єврокомісії (ЄК) і до кінця осені вийти на відкрите публічне обговорення з подальшим внесенням його в парламент”, – сказав він під час науково-практичної конференції Української асоціації інвестиційного бізнесу (УАІБ) в Одесі в п’ятницю.

М.Лібанов зазначив, що документ буде об’ємним і комплексним за своїм змістом. Структура майбутнього законопроекту складатиметься з приблизно 10 розділів.

У їх числі розділ, що стосується створення і функціонування інвестиційних фондів, де необхідно буде визначити їх майбутню організаційну форму.

“Зараз у нас є юридичні особи – корпоративні інвестиційні фонди (КІФ), і, як сукупність активів – пайові інвестиційні фонди (ПІФ)… Можливо, ми дозріли для подальших трансформацій”, – сказав він.

Окремий розділ буде присвячений активам інвестфондів, де будуть визначені вимоги до диверсифікації кожного окремого виду інвестиційного фонду.

“Фактично у нас буде шість основних типів інвестфондів: публічні, альтернативні і чотири спеціалізовані – фонди венчурного капіталу, довгострокові, грошові, і так звані “соціальні фонди” (social entrepreneurship fund). Незважаючи на те, що угода про Асоціацію з ЄС передбачає зобов’язання України імплементувати законодавство, пов’язане з діяльністю тільки публічних фондів (UCITS, Undertakings for Collective Investment in Transferable Securities), ми вважаємо, було б некоректно обмежуватися тільки цією директивою, оскільки UCITS – це тільки вершина айсберга з точки зору роботи і вимог. З огляду на структуру нашого ринку, паралельно необхідно імплементувати нормативні акти, що регулюють діяльність альтернативних фондів”, – сказав член НКЦПФР.

За його словами, найбільша кількість змін стосуватиметься діяльності компаній з управління активами.

За матеріалами Інтерфакс-Україна