Світогляд.info

На головну
2018-06-12 2018-06-12 15:56:54

Система ультразвукових датчиків покращить життя незрячих

 

Подробности-ТВ 26

Система ультразвукових датчиків покращить життя незрячихХлопець сконструював систему з ультразвукових датчиків, яка реагує на перешкоди

Дев’ятикласник із Дніпра винайшов помічника для незрячих людей. Хлопець сконструював систему з ультразвукових датчиків, яка реагує на перешкоди. Як працює винахід – розкажуть наші кореспонденти.

Помічника для людей з проблемами зору Ігор зробив з підручних матеріалів. Кілька ультразвукових датчиків, транзистори, акумулятори, плата і система голосових повідомлень – це все, що знадобилося юному винахідникові.

«Я создал свое устройство, которое было собрано на базе контролера собственно спаенного. К нему можно подключить до 6 инфракрасных датчиков, расположенных на всех частях тела. В контроллер была записана наша програма, на микросхеме был записан мой голос, все речевые фразы и уже при обнаружении опасности он выдавал человеку нармальное оповещение – помеха снизу с лева», – говорить Ігор Шибка, школяр-винахідник.

Ігор готував свій винахід на всеукраїнський конкурс винахідників. І переміг. Собівартість його конструкції близько 300 гривень. Подібна розробка для слабкозорих людей є у ізраїльської компанії, але вона значно дорожча – більше тисячі доларів.

«Это как современные приставки – виртуальная реальность, они распознают повороты головы человека. И я хочу сделать то же самое, чтобы заменить все датчики на груди, на голове, чтоб избавиться от проводов, чтоб человек не был увешан проводами», – говорить Ігор Шибка, школяр-винахідник.

Бійці АТО, які внаслідок поранень втратили зір, надихнули хлопця. Він разом з батьками вже 4 роки займається волонтерством. Допомагає військовослужбовцям в дніпровських шпиталях. Ігор з шести років захоплюється радіоелектронікою. Інтерес до цього заняття прищепили йому батьки – вони викладачі міської станції юних техніків.

«То, что он увлекается, что удалось заинтересовать, то, что какие-то результаты появились, а с результатами приходит и интерес к этой работе. Когда нет результат, человек опускает руки, переключается на другое. Мне важно, чтоб он научился сам работать», – говорить Григорій Шибка, батько школяра-винахідника.

Ігор, крім помічника для незрячих, вже розробив власну версію «розумного будинку» – управляє побутовою технікою і навіть годує кота за допомогою смартфона.