Світогляд.info

На головну
2018-06-13 2018-06-13 09:55:30

У Нацбанку попередили про можливі ризики для банківської системи

 


У Нацбанку попередили про можливі ризики для банківської системи

Національний банк України опублікував макроекономічні ризики банківської системи України, які можуть призвести до настання фінансової та економічної кризи.

Про це йдеться у звіті про фінансову стабільність, передає прес-служба НБУ.

Зокрема, в Нацбанку вважають, що наразі зовнішньоекономічні умови сприяли стабільному розвитку банківської системи. Так, наприклад, зростали світові ціни на сировину, яку експортує Україна.

«Проте дедалі жорсткіша монетарна політика в США підвищує ризики відпливу капіталу з країн, що розвиваються. Реалізація цих ризиків може мати негативний вплив на фінансову стабільність в Україні», — зазначають в Нацбанку.

Крім цього, там уточнюють, що наразі кошти клієнтів (кошти на рахунках та депозити) складають близько 80% загальних зобов’язань банків. Проте мова йде про короткострокові депозити. А отже, на думку представників НБУ, у разі настання зовнішнього шоку (кризи) у банків просто не вистачить ресурсів для того, щоб розрахуватись зі своїми клієнтами та за залученими кредитами.

Також в НБУ занепокоєні якістю оцінки банками своїх ризиків.

«Низка банків недостатньо консервативно оцінює ризики за кредитами фізичним особам та має занадто оптимістичні оцінки дефолтів позичальників», — зазначають в Нацбанку.

Також в НБУ повідомили, що для забезпечення макроекономічної та фінансової стабільності у середньостроковій перспективі Україна має отримати ще щонайменше 2 транші Міжнародного валютного фонду у межах чинної програми — тобто до весни 2019 року.

За матеріалами hromadske.tv