Світогляд.info

На головну
2018-06-13 2018-06-13 09:57:33

Третину британського природного газу можна замінити воднем

 


Третину британського природного газу можна замінити воднем

30% природного газу, який зараз використовується британськими будинками і підприємствами, можна замінити воднем і безвуглецевим паливом. Для цього навіть не потрібно змін у національній системі постачання енергії та модифікації побутових приладів, повідомляють в дослідженні вчені з університету Суонсі.

Природний газ використовується для приготування їжі, опалення та виробництва електроенергії. На частку побутового споживання газу припадає 9% шкідливих викидів країни. У прагненні скоротити щорічні викиди вуглекислого газу дослідники в усьому світі докладають узгоджених зусиль, щоб зменшити його споживання.

Одним з потенційних рішень вважається перехід на водень. Експерименти показали, що сучасне газове обладнання безпечно та надійно працює на паливі з домішкою цього елемента. Таке пальне вже використовується в деяких районах Німеччини та Нідерландів. Цього року випробування водню почалися і в Британії.

Вченим вдалося довести концентрацію продукту до 30%. Більший відсоток робить паливо несумісним з домашнім обладнанням через відносно низьку енергоємність водню, його малу щільність і швидке горіння.

За матеріалами hightech.fm