Світогляд.info

На головну
2018-10-05 2018-10-05 06:02:27

Україна оновила рекорд з експорту малини

 


Україна оновила рекорд з експорту малини

Україна продовжує стрімко нарощувати свою присутність на світовому ринку замороженої малини. Згідно з офіційними даними, в серпні 2018 року українські компанії відвантажили на експорт в 1,6 разу більше продукції, ніж за аналогічний місяць 2017 року, встановивши черговий рекорд.

Про це повідомляють аналітики Української плодоовочевої асоціації (УПОА).

Читайте також: Експорт української агропродукції в ЄС за 8 місяців перевищив $3,6 млрд

Зокрема, за останній місяць літа 2018 року, Україна експортувала трохи менше ніж 2 тис. тонн замороженої малини, причому весь цей обсяг був відправлений на ринок ЄС. Головним покупцем української замороженої малини залишається Польща: на частку цієї країни в серпні припало понад 80% всього експорту.

Всього ж за липень-серпень експорт замороженої малини з України досяг 2,6 тис. тонн, а це майже на чверть більше, ніж у такий самий період роком раніше.

За словами фахівців УПОА, досягти цього українським компаніям вдалося як за рахунок збільшення врожаю цієї ягоди в країні, так і завдяки нарощуванню потужностей шокової заморозки.

Водночас експерти підкреслюють, що в грошовому еквіваленті експорт замороженої ягоди в Україні скоротився на 5%. Таку ситуацію вони пов’язують в тому числі і з низькими закупівельними цінами. Зокрема, влітку переробні підприємства мали змогу купувати малину для заморозки по 7-10 грн/кг.

За матеріалами УБР