Світогляд.info

На головну
2018-10-07 2018-10-07 07:52:50

У Каліфорнії прийняли новий закон: в радах директорів компаній неодмінно мають бути жінки

 


У Каліфорнії прийняли новий закон: в радах директорів компаній неодмінно мають бути жінки

Компанії, у яких жінок у радах поки немає, мусять призначити їх до кінця 2019 року, інакше їм загрожує штраф. Також компанії, борди яких налічують п’ять директорів, мають найняти до своїх рад двох жінок до 2021, а компанії з 6 і більше директорами – як мінімум трьох жінок.

В історії Сполучених Штатів це перший подібний писаний закон, хоча схожі вимоги давно існують в країнах Європейського Союзу (наприклад, в Норвегії 40% борду великих компаній повинні представляти жінки). Разом з тим, в штаті Пенсільванія ще в 2017 році випустили резолюцію, якою закликали як публічні, так і приватні компанії мати до 2020 року як мінімум 30% жінок в своїх правліннях.

У радах більшості американських компаній з топ-500 присутня як мінімум одна жінка, але лише в 25% компаній є дві або більше жінок. Разом з тим, за словами каліфорнійського сенатора Ханни-Бет Джексон, “в чверті публічних компаній штату взагалі немає жодної жінки-представника борду, незважаючи на величезну кількість досліджень, які показують, що компанії з жінками в радах директорів продуктивніші й прибутковіші”.

“Оскільки жінки становлять більше половини населення і приймають понад 70% купівельних рішень, їхня думка обов’язкова для обговорення і прийняття рішень для корпоративної культури, діяльності та прибутковості”, – підкреслила вона.

За матеріалами ain.ua