Світогляд.info

На головну
2018-10-11 2018-10-11 16:48:07

У Японії з’являться розумні авто для людей похилого віку

Подробности-ТВ автор: Анна Филь 84

У 90 – за кермом. У Японії – це не дивина. Навіть автомобільні новинки розробляють спеціально для водіїв поважного віку. Які технічні інновації впроваджують та з якими проблемами стикаються «ветерани» автомобільних доріг – дивіться далі.

80-річний Йорі Міхо випробовує нову розробку японських автовиробників. Машина автоматично зупиняється за кілька метрів від картонного муляжу, хоча педаль газу – затиснута. Це нерідко стає причиною аварій на дорогах за участі водіїв поважного віку.

«Ті, хто й далі сідає за кермо в нашому віці, неминуче потраплять у халепу. Думаю, краще вчасно полишити цю справу, щоб не накоїти лиха», – говорить Йорі Міхо, водій.

Та в країні довгожителів відмовлятися від чотириколісного «залізного коня» літні водії не поспішають. Нерідко за кермом можна побачити вісімдесяти-, а то й дев’яносто-річних японців. Утім в уряді непокояться – такі автомобілісти спричиняють багато ДТП. За офіційною статистикою – більше половини. І це не дивно. Адже водіїв старших за 65 – удвічі більше, ніж молодих.

«Мені трохи страшно сідати за кермо, коли я знаю, що будь-якої миті можу потрапити в жахливу аварію», – говорить Йошикадзу Като, 84-річний водій.

Тож японські виробники машин розробляють «розумні» автівки. Останнім часом – здебільшого підлаштовують їх під потреби пенсіонерів. Додають автоматичну систему гальмування, педалі, які реагують, коли їх затискають занадто надовго, рухливі сидіння, щоб легше було сідати в автомобіль і виходити з нього.

«Багато хто шукає компактніші автомобілі, у яких кращі безпекові функції», – говорить Кімінорі Мурано, менеджер з продажу автомобілів.

До того ж, за новими законами, автомобілісти, яким виповнюється 75 років, зобов’язані поновлювати свої водійські права і складати спеціальні тести. Торік, після запровадження такої процедури, виявилося, що 60 тисяч водіїв мають симптоми деменції – поширеного в похилому віці розумового розладу. Утім охочих залишатися за кермом – не меншає.

«Аби потрапити на курси для літніх водіїв, зараз треба чекати 2 місяці. Минулого літа ще можна було записатися без проблем. А тепер – вільних місць уже немає», – говорить Тошіякі Такахаші, інструктор автошколи.

Японія – країна, що «старіє» ледь не найшвидше у світі. Середня тривалість життя – майже 85 років. І протягом останнього часу цей показник і далі зростає.