Світогляд.info

На головну
2018-10-12 2018-10-12 06:04:32

У Тернополі обговорили можливості та переваги, які надає українцям євроінтеграція

Служба Віце-прем’єр-міністра України

У Тернополі обговорили можливості та переваги, які надає українцям євроінтеграція. Конференція за участі Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванни Климпуш-Цинцадзе, голови Тернопільської ОДА Степана Барни, представників бізнесу, громадських ініціатив та освіти відбулася в рамках інформаційної кампанії «Євроінтеграція: сила можливостей» і зібрала понад 200 учасників.

Іванна Климпуш-Цинцадзе зазначила, що Тернопільщина – регіон, який активно розвивається, а можливості, які дає європейська інтеграція, допомагають тернополянам досягти ще більших успіхів. Зокрема, зростає експорт продукції підприємств регіону. Сальдо зовнішньої торгівлі в Тернопільської області позитивне і складає +28,9 млн дол. США. Більшість продукції область експортує до ЄС. Половина всіх поставок (51,2%) припадає на Польщу. В структурі експорту Тернопільщини електричні машини і устаткування становлять 42,2%. У першій трійці товарних груп, які демонструють найбільше зростання в січні-липні, порівняно з аналогічним періодом торік, – електричні машини і устаткування (зростання на 25,0%), котли, машини, апарати і механічні пристрої (на 5,9%), полімерні матеріали, пластмаси (на 11,0%).

Віце-прем’єр-міністр нагадала, що загальний експорт українських товарів до країн ЄС у І півріччі 2018 р. збільшився, порівняно з І півріччям 2017р., на 19,2% (на 1574,1 млн дол.), а частка країн ЄС в українському експорті становить 42,1%.

«І це рух з обох боків. Дерегуляція, забезпечення дедалі більшої прозорості урядування та, звісно, виконання Угоди про асоціацію сприяють збільшенню європейських інвестицій. У І півріччі 2018р. інвестори з країн ЄС вклали в економіку України 734,2 млн дол. США прямих інвестицій (акціонерного капіталу), що складає 58,3% від загального обсягу надходжень в Україну», – зазначила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Вона також застерегла учасників конференції щодо впливу маніпуляцій, які існують навколо теми євроінтеграції. «Є політики, які запевняють, що ми обійдемося без допомоги ЄС, що в нас якийсь свій, особливий шлях, а європейські норми та вимоги до якості продукції та послуг зашкодять нашим селянам чи підприємцям. Ця брехня легко розбивається фактами, якими популісти та маніпулятори не хочуть користуватися», – наголосила Віце-прем’єр-міністр.

На її переконання, Україна теж цікава для ЄС. «Я переконана, європейський проект не буде повноцінним без України. Наші товари, IT послуги, затребувані і вже завойовують ринки ЄС. А наші підприємці, отримавши знак якості ЄС, отримують доступ і до третіх ринків», – сказала Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Степан Барна погодився зі сказаним та розповів, що зміна зовнішньополітичної ситуації та війна на Сході змушують підприємців шукати нові ринки збуту. «Для тернополян, окрім ЄС, це Китай чи Іран. А навички, які отримали наші підприємці, які колись торгували з РФ, знадобилися для завоювання ринків Азії», – додав він.

«На території Тернопільщини розвинений не тільки аграрний бізнес, а й машинобудівний, саме тут виробляють комплектуюче обладнання для Audi, Porsche Cayenne та Volkswagen. Наша стратегія – удосконалити і збільшити потужність виробництва та створити сприятливий клімат для іноземних інвестицій настільки, щоб альтернативи Тернопільській області в машинобудуванні не було», – поділився амбітними планами голова Тернопільської ОДА.

Він також наголосив на важливості забезпечення гарних умов праці для населення, щоб люди не лишали регіон у пошуках тимчасової роботи за кордоном. «В області немає жодного підприємства, яке б не вкладало фінансові ресурси у власний розвиток. Зокрема, за підсумками минулого року, ми отримали 7,1 млрд грн капітальних вкладень підприємств у власний розвиток та 42 млн дол. прямих іноземних інвестицій», – підкреслив Степан Барна.

Голова Правління ПАТ «Тернопільський молокозавод» (ТМ «Молокія») Віктор Солтис, який є одним з найбільших експортерів області до ЄС, розповів, що підприємство стало першим молочним заводом в Україні, на якому встановлено унікальну подвійну систему очистки молока «Fresh Milk» від одного з найбільших у Європі виробників обладнання GEA. Таке обладнання, а саме бактофуги з Німеччини, дозволяє ТМ «Молокія» продукувати молоко європейського рівня захисту, адже бактофуга механічним способом, тобто без термальної обробки, вилучає із сирого молока 99% шкідливих бактерій та спорів, не руйнуючи корисні властивості молока.

Регіональний координатор ПРООН в Тернопільській області Ігор Стефанів розповів про те, що дала євроінтеграція та підтримка Євросоюзу громадам Тернопільщини. Лише за проектами ПРООН в області реалізовано проектів майже на 39 млн грн. «Задача проекту місцевого розвитку – супровід громадських організацій від їхнього створення і до здачі проекту. Громади не зразу були зацікавлені, не були готові працювати над вирішенням спільних проблем, боялися. А коли побачили результат, почали включатися активніше. Ми долучаємо наші громади до цінностей, за якими працюють громади в країнах ЄС», – зазначив Ігор Стефанів. Він навів приклади успішно реалізованих в області проектів у різних сферах, зокрема, запровадження енергоощадних технологій, встановлення вуличних ліхтарів на сонячних батареях та ін.

Студентка факультету міжнародного маркетингу Мар’яна Білик розповіла про свій досвід використання можливостей від співпраці з ЄС. «Я дізналася про програму Еразмус+ на першому курсі Тернопільського національного економічного університету від викладачів та студентів, які вже навчалися за такою програмою за кордоном, а вже на третьому курсі моя мрія здійснилася – я успішно здала тести та поїхала в Університет прикладних наук Інхолланд у місто Алкмаар, Королівство Нідерланди. Практичні проекти, взаємодія з місцевими студентами, маркетингові дослідження – це безцінний досвід, який я запам’ятаю на все життя. Попри освітній досвід, я отримала можливість перебрати культурні цінності Нідерландів. Найбільша сила нідерландців в єдності, саме це необхідно плекати і в Україні», – розповіла студентка.

Довідково

Мета інформаційної кампанії «Євроінтеграція: сила можливостей» – роз’яснення та популяризація практичних переваг і можливостей, які вже мають або невдовзі отримуватимуть українці від євроінтеграційного курсу України. Проект реалізується Офісом Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України разом з Урядовим офісом координації європейської та євроатлантичної інтеграції за підтримки Проекту ЄС Association4U.