Світогляд.info

На головну
2018-12-06 2018-12-06 05:27:49

Єврокомісія запропонувала збільшити роль євро в європейській фінансовій системі

 


Єврокомісія запропонувала збільшити роль євро в європейській фінансовій системі

Єврокомісія (ЄК) в середу запропонувала низку заходів для збільшення ролі євро як в європейській фінансовій системі, так і на міжнародній арені, рекомендувавши країнам ЄС ширше використовувати єдину валюту в нафтовому секторі та інших стратегічних галузях економіки.

“Незважаючи на те, що європейські компанії є як великими покупцями, так і великими виробниками, вони, як і раніше, ведуть розрахунки в доларах США на ключових стратегічних ринках, часто навіть в торгівлі один з одним”, – йдеться в заяві ЄК.

“У зв’язку з цим бізнес піддається валютним і політичним ризикам, включаючи можливість прийняття односторонніх рішень, які безпосередньо позначаються на транзакціях, що здійснюються в доларах”, – зазначають в ЄК.

Регулятор пропонує країнам ЄС ширше використовувати євро в міжнародних енергетичних угодах і операціях, вважаючи, що “європейський бізнес виграє від збільшення автономії і зможе фінансувати себе при зниженні ризиків, пов’язаних з прийняттям законодавчих заходів у третіх країнах”.

“Це підтримає рух ЄС до мети забезпечення в регіоні безпеки, стійкості та доступності поставок енергоносіїв”, – йдеться в заяві ЄК.

Регулятор проведе серію консультацій з представниками галузі щодо можливостей ширшого використання євро в розрахунках за нафту, нафтопродукти і газ.

Серед інших галузей, де рекомендовано збільшити використання євро в угодах, – гірничодобувний, сільськогосподарський і виробничий сектори.

За матеріалами Інтерфакс-Україна