Світогляд.info

На головну
2019-04-24 2019-04-24 15:06:19

За I квартал 2019 року Національне агентство погодило 16 антикорупційних програм органів влади

 

Національне агентство у І кварталі 2019 року опрацювало 31 антикорупційну програму органів влади, з яких: погоджено із наданням обов’язкових до розгляду пропозицій 16 антикорупційних програм, не погоджено 2 антикорупційні програми, 13 антикорупційних програм опрацьовуються.

Національне агентство у І кварталі 2019 року опрацювало 31 антикорупційну програму органів влади, з яких: погоджено із наданням обов’язкових до розгляду пропозицій 16 антикорупційних програм, не погоджено 2 антикорупційні програми, 13 антикорупційних програм опрацьовуються.

Також органам влади надано 61 консультацію щодо оцінки корупційних ризиків та розробки антикорупційних програм.

Антикорупційні програми органів влади спрямовані на запобігання та врегулювання (усунення) корупційних ризиків.

З січня 2017 року Національним агентством на постійній основі здійснюється координація та надання методичної допомоги щодо виявлення органами влади корупціогенних ризиків у своїй діяльності та реалізації ними заходів щодо їх усунення, у тому числі підготовки та виконання антикорупційних програм.

Зокрема, у 2017 році Національне агентство забезпечило надання 321 усної консультації та роз’яснень з питань виявлення та оцінки корупційних ризиків у діяльності органів влади та юридичних осіб, які входять до сфери їх управління, а також підготовки та виконання ними антикорупційних програм (у тому числі врахування наданих Національним агентством пропозицій).

Протягом 2017 року на погодження до Національного агентства від органів влади надійшли 112 антикорупційних програм.

Із вказаних 112 антикорупційних програм погоджено із  наданням обов’язкових до розгляду пропозицій 109 антикорупційних програм, 3 антикорупційні програми погоджено без зауважень у зв’язку із закінченням строку дії програм (із одночасним внесенням приписів щодо проведення службових розслідувань стосовно незадовільної організації роботи щодо запобігання та виявлення корупції).

У 2018 році до Національного агентства на погодження надійшли 128 антикорупційних програм органів влади.

Після опрацювання Національне агентство погодило із наданням обов’язкових до розгляду пропозицій 111 антикорупційних програм, залишилися непогодженими станом на 01 січня 2019 року 12 антикорупційних програм, продовжено опрацювання у січні 2019 року 5 антикорупційних програм.

У 2018 році забезпечено надання 414 усних консультацій та роз’яснень з питань виявлення та оцінки корупційних ризиків у діяльності органів влади та юридичних осіб, які входять до сфери їхнього управління, а також підготовки та виконання ними антикорупційних програм (у тому числі врахування наданих Національним агентством пропозицій).