Світогляд.info

На головну
2019-08-12 2019-08-12 15:33:53

НБУ: Поступово відбувається дедоларизація кредитного портфеля

 


НБУ: Поступово відбувається дедоларизація кредитного портфеля

Споживче кредитування залишається найдохіднішим сегментом для банків завдяки високому попиту.

Про це повідомляє пресслужба НБУ.

“У ІІ кварталі продовжували найбільше зростати роздрібні гривневі кредити: +6.6% за квартал та +33.2% р/р. Споживче кредитування залишається найдохіднішим сегментом для банків завдяки високому попиту”, – йдеться в повідомленні.

Поступово відбувається дедоларизація кредитного портфеля.

Завдяки новому кредитуванню частка чистих валютних кредитів в кредитному портфелі фізосіб скоротилася на 0,7 в.п. і на кінець червня становила лише 5,7%.

Доларизація чистого портфеля корпоративних кредитів знизилася на 2,2 в.п. за квартал до 47,5% завдяки зміцненню гривні, а також пожвавленню гривневого кредитування.

Найкращі картки для валютообміну

Покращується і якість кредитних портфелів банків, насамперед завдяки активному роздрібному кредитуванню: частка непрацюючих кредитів в секторі зменшилася за квартал на 0,9 в.п. до 50,8%. Триває приплив гривневих депозитів населення та бізнесу. Впродовж II кварталу кошти населення та бізнесу в банках зросли на 2,7%.

Гривневі кошти населення зросли на 5,9% за квартал і на 11,8% р/р.

Гривневі кошти бізнесу зросли на 1,9% за квартал і на 8,7% р/р. Частка іноземної валюти зросла в коштах бізнесу та скоротилася в коштах населення. Рівень доларизації депозитів на кінець кварталу становив 40,7%

Вибрати вигідний кредит на Finance.ua

За матеріалами Finance.UA