Світогляд.info

На головну
2019-09-02 2019-09-02 16:47:32

Генеральний прокурор Руслан Рябошапка взяв участь у зустрічі Президента України з керівництвом ВРУ, КМУ та правоохоронних органів

 

 

В понеділок, 2 вересня 2019 року, Генеральний прокурор Руслан Рябошапка взяв участь у зустрічі Президента України Володимира Зеленського з керівництвом Верховної Ради України, Кабінету міністрів України та правоохоронних органів.

«Як новопризначений Генеральний прокурор, я хотів би наголосити на декількох напрямках, які мають бути реалізовані найближчим часом. Це має бути системний підхід. І перший трек – це перезавантаження, оновлення і очищення Генеральної прокуратури, як координуючої центральної інституції у сфері системи кримінальної юстиції», – зазначив Руслан Рябошапка і додав, що зараз в парламенті знаходиться законопроект, після прийняття якого буде можливість якомога швидше запустити цей процес.

«Другий трек – це системне перезавантаження чи оновлення загалом всієї системи кримінальної юстиції. І мова йде не лише про кримінальне право, кримінальне процесуальне право, а також і про зміну роботи системи органів досудового розслідування. І, власне, тут теж Генеральна прокуратура, як координуюча інституція, буде відігравати лідируючу роль», – поінформував Руслан Рябошапка.

Також він зауважив, що Генеральна прокуратура відновить зі свого боку функцію координації діяльності органів кримінальної юстиції. «Для цього є всі передбачені законом механізми, але, на жаль, ця функція була втрачена, не була реалізована, через що ми бачимо дуже часто безсистемність роботи, дуже часто конфлікти між правоохоронними органами і, на жаль, іноді ще зустрічаються випадки «показухи» і «компанєйщини». Цього всього бути не повинно», – констатував Генеральний прокурор.

«І нарешті третій напрямок. Правоохоронна система повинна допомагати бізнесу, захищати бізнес, який здійснюється законним шляхом, і повинна зробити все, щоб, власне, система органів досудового розслідування, система органів кримінальної юстиції не була джерелом незаконного збагачення керівників цієї системи», – повідомив він.

«Нещодавно чув погану характеристику, але вона була буквальною, що , на жаль, система правоохоронних органів перетворилась свого роду в організоване злочинне угруповання. Я хотів би це змінити дуже швидко, рішуче і, як кажуть, «вогнем і мечем ці речі випалювати», щоб до нового року, власне, прокуратура стала взірцем для всіх правоохоронних органів, а всі інші правоохоронні органи брали приклад з оновленої і очищеної прокуратури», – зауважив Руслан Рябошапка.

Відділ зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України