Світогляд.info

На головну
2019-09-11 2019-09-11 08:57:49

НБУ назвав фактори, що впливали на рівень інфляції у серпні

 


НБУ назвав фактори, що впливали на рівень інфляції у серпні

Фактичні показники цінової динаміки свідчать, що загальна інфляція наблизилася до траєкторії прогнозу Національного банку, опублікованого в Інфляційному звіті (липень 2019).

Про це повідомила прес-слубжа Нацбанку.

Читайте також: НБУ заговорив про відстрочення переведення рахунків українців на міжнародний стандарт IBAN

У регуляторі вважають, що незначне відхилення зумовлене передусім вищими темпами зростання цін на продукти харчування.

Хоча тиск на ціни з боку факторів пропозиції окремих продовольчих товарів, споживчого попиту та порівняно високих темпів зростання заробітних плат зберігається, жорстка монетарна політика забезпечила подальше послаблення фундаментального тиску, вираженого показником базової інфляції, у тому числі через канал обмінного курсу.

Базова інфляція уповільнилась і в річному вимірі в серпні становила 7,2%. Жорстка монетарна політика залишалася вагомим чинником, що стримував фундаментальний тиск на ціни, зокрема через канал обмінного курсу.

Темпи зростання адміністративно регульованих цін знизилися (до 14,8% р/р). Вартість природного газу для населення зменшилася з огляду на його здешевлення на світових ринках та зміну методології обрахунку тарифів для домогосподарств

Ціни на паливо продовжили знижуватися (на 3,2% р/р) з огляду на здешевлення нафти на світових ринках та сприятливу ситуацію на валютному ринку України.

За матеріалами Finance.UA